SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSOR TYTULARNY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY STRATEGICZNI

Arka Gdynia wyraźnie lepsza od Energi.

gru 6, 2021

Aktualne mistrzynie Polski od samego początku narzuciły wysokie tempo gry, ale mimo to, Katarzynki próbowały dotrzymywać kroku przyjezdnym. Na 5 minut przed końcem pierwszej kwarty Energa traciła tylko 5 punktów. Od tego momentu zawodniczki z Gdyni zaczęły jednak zwiększać swoją przewagę, która na koniec kwarty wynosiła 15 punktów.

W drugiej kwarcie za zdobywanie punktów wzięła się była zawodniczka Energi – Alice Kunek. Australijka, mimo tego, że podczas jej pobytu w Toruniu spotkania rozgrywane były na Spożywczaku, w Arenie Toruń poczuła się bardzo swobodnie i głównie za jej sprawą przyjezdne jeszcze bardziej zdominowały koszykarki Energi i na przerwę schodziły z prowadzeniem 52:27.

W trzecią kwartę lepiej weszły torunianki, zdobywając pierwsze dwa kosze. Szybko do głosu doszły ponownie gdynianki, które odpowiedziały akcjami Kunek i Gustafson. Różnica punktowa między drużynami nadal rosła i można było odnieść wrażenie, że zawodniczki Energi zaczęły już myśleć o niezwykle ważnym środowym starciu z drużyną z Poznania. Po trzech odsłonach Arka prowadziła 80:48.

Czwartą kwartę gdynianki również wygrały i ostatecznie pokonały Energę Toruń 100:63.

Drużynie Emilii Lamparskiej na pewno nie pomagał fakt, że z wyżej notowanym rywalem, musiała sobie radzić bez swojej liderki Quinntavii Bennett. Amerykanka ma być jednak gotowa na kolejny mecz. Najskuteczniejszą zawodniczką w zespole Energi była tym razem Łucja Grzenkowicz. To godny uwagi fakt, szczególnie gdy weźmie się pod uwagę to, że w ostatnim czasie środkowa Katarzynek zmagała się z koronawirusem oraz złamanym palcem.

Najbliższy, bardzo ważny mecz, Energa rozegra już w środę o godzinie 18:00 w Arenie Toruń. Przeciwnikiem będzie Enea AZS Politechnika Poznań.

Energa: Grzenkowicz 14, Wieczyńska 10, Adebayo 10, Sarr 10, Pszczolarska 9, Scaife 4, Nowicka 3, Podkańska 3

Arka: Gustafson 18, Kunek 14, Szymkiewicz 14, Lundquist 12, Begić 9, Borkowska 9, Rudzka 9, Kastanek 5, Bertsch 4, Podgórna 3, Dobrowolska 3