oblk_2023-24

SPONSORZY STRATEGICZNI

Bez niespodzianki w Gdyni

lut 22, 2022

Gdynianki rozpoczęły mecz przeciwko Katarzynkom od mocnego akcentu w postaci serii 8:0. Dopiero wtedy z dystansu odpowiedziała Marta Wieczyńska, a następnie, za dwa, Łucja Grzenkowicz. Spotkanie nieco się wyrównało, ale torunianki nie zbliżały się do rywalek. Pod koniec kwarty gdynianki przyspieszyły i zakończyły ją na prowadzeniu 26:15.

W dalszej części meczu sytuacja wyglądała podobnie. Zawodniczki VBW Arki systematycznie zwiększały przewagę nad, mającymi trudności z seryjnym zdobywaniem punktów, Katarzynkami. Przyjezdne zdobyły tylko 6 punktów w drugiej i 9 punktów w czwartej kwarcie. VBW Arka wygrała mecz z grającą polskim składem Energą Toruń 94:47.

VBW Arka: Kunek 26, Gustafson 23, Bertsch 11, Begić 10, Szymkiewicz 10, Dobrowolska 5, Borkowska 4, Kastanek 3, Rudzka 2, Pavlopoulou 0, Bazan 0

Energa: Pszczolarska 13, Podkańska 11, Grzenkowicz 10, Wieczyńska 7, Nowicka 4, Cieminska 2, Urban 0, Zając 0