SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSOR TYTULARNY

SPONSOR STRATEGICZNY

oblk_2023-24

SPONSORZY STRATEGICZNI

Energa przegrała z Polonią w ostatnim meczu w Toruniu

mar 2, 2022

Sezon dla drużyny Energi niemal się zakończył. W niedzielę Katarzynki zagrały ostatnie spotkanie we własnej hali. Do Torunia przyjechał beniaminek z Warszawy – SKK Polonia.

Torunianki grające w krajowym zestawieniu nie były faworytkami spotkania, ale to one pierwsze zdobyły punkty. Niestety później serię 14-0 zanotowały przyjezdne i już do końca kwarty utrzymywały bezpieczny dystans nad Energą. Druga kwarta wyglądała podobnie. Przyjezdne dominowały i dorzuciły do swojej punktowej przewagi kolejne 8 oczek i w efekcie do szatni schodziły z prowadzeniem 47:29.

 Katarzynki przegrały również trzecią kwartę (10:20) i dopiero w czwartej odsłonie zaczęły dochodzić do głosu. Celne rzuty oddawały Ola Pszczolarska, Łucja Grzenkowicz, Marta Wieczyńska oraz Marta Nowicka, co zaowocowało wygraną kwartą 18:8 i zniwelowaniem ostatecznej straty do rywalek do 18 punktów. Energa, przed licznie zgromadzoną publicznością, niestety przegrała ostatnie w tym sezonie spotkanie we własnej hali z SKK Polonią 57:75. 

Na ostatni mecz sezonu Energa Basket Ligi Kobiet zawodniczki Energi pojadą do Sosnowca. 

 

Energa: Pszczolarska 14, Nowicka 13, Wieczyńska 13, Grzenkowicz 13, Podkańska 2, Urban 2, Cieminska 0

Polonia: Gorsic 14, Sosnowska 11, Goodwin 11, Pawłowska 11, Pyka 6, Preihs 5, Janczak 5, Bucyk 5, Mistygacz 5, Wybraniec 2
 
?  Robert Berent