oblk_2023-24

SPONSORZY STRATEGICZNI

Energa wysoko przegrywa w Gorzowie Wielkopolskim

sty 23, 2022

Mecz w Gorzowie Wielkopolskim zaczął się od mocnego uderzenia miejscowej drużyny. Podopieczne Dariusza Maciejewskiego nie pozwalały Katarzynkom na skuteczne rzuty czego efektem był tylko jeden celny kosz przyjezdnych przez pierwsze siedem minut meczu. Gorzowianki w tym czasie zdobyły 24 punkty jasno dając do zrozumienia, że pamiętają porażkę w Toruniu. Energa próbowała szukać argumentów, ale pierwszą kwartę przegrała 34:9.

W drugiej kwarcie torunianki się przebudziły i toczyły równą walkę z PolskaStrefaInwestycji Eneą, czego  efektem była dość wyrównana kwarta wygrana przez miejscowe tylko 21:20. Niestety po zmianie stron znów dominowały gorzowianki. Katarzynki natomiast ponownie miały problem ze zdobywaniem punktów – tylko 7 zdobytych w trzeciej kwarcie. 55:29 przed ostatnią odsłoną meczu.

W czwartej kwarcie zawodniczki Emilii Lamparskiej były bardziej skuteczne – zdobyły 20 punktów, ale nadal nie potrafiły zbliżyć się do drużyny AZS-u i ostatecznie ekipa PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski wygrała z Energą Toruń 97:56.

PolskaStrefaInwestycji Enea: Jones 29, Hristova 22, Hurt 20, Tikhonenko 15, Owczarzak 5, Michniewicz 4, Dźwigalska 2, Matkowska 0, Śmiałek 0

Energa: Sarr 14, Adebayo 11, Bennett 11, Podkańska 9, Pszczolarska 7, Grzenkowicz 2, Wieczyńska 2, Urban 0