SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSOR TYTULARNY

SPONSOR STRATEGICZNY

oblk_2023-24

SPONSORZY STRATEGICZNI

Lider z Polkowic sprawdzi osłabioną Energę

lut 11, 2022

Energa Toruń podejmie najlepszą drużynę Energa Basket Ligi Kobiet. W niedzielę w hali treningowej Areny Toruń Katarzynki zmierzą się z BC Polkowice.

To będzie bardzo trudne zadanie. Polkowiczanki to najlepsza drużyna Energa Basket Ligi w tym sezonie. Do tej pory poniosły tylko dwie porażki w czternastu meczach. Niedawno świętowały pierwszy sukces, zdobywając Puchar Polski w Bydgoszczy, a teraz mierzą w mistrzostwo.

W składzie gości zobaczymy dwie zawodniczki z przeszłością toruńską: Weronikę Gajdę i Weronikę Telengę. Największą gwiazdą tej drużyny jest Erica Wheeler, która niedawno dołączyła do BC. Amerykanka była MVP Meczu Gwiazd WNBA w 2019 roku, ma w dorobku mistrzostwo Izraela, Brazylii i Portoryko. W Polkowicach zastąpiła na pozycji rozrywającej Feyondę Fitzgerald, która w przeszłości również grała w Toruniu. Wheeler swój talent zaprezentowała w finale Pucharu Polski, rzucając Arce Gdynia aż 39 punktów. Warto zajrzeć do Areny Toruń, bo ciekawych nazwisk z pewnością nie będzie brakować.

W poprzedniej kolejce torunianki udowodniły w Poznaniu, że nawet w okrojonym składzie potrafią ambitnie walczyć i stawiać opór rywalkom.
Mecz Energa Toruń – BC Polkowice zaplanowano o godz. 17.00 w niedzielę w hali treningowej Areny Toruń przy ul. Bema.

 

?  BC Polkowice