SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSOR TYTULARNY

SPONSOR STRATEGICZNY

oblk_2023-24

SPONSORZY STRATEGICZNI

Mistrz Polski z wizytą w Arenie Toruń

gru 2, 2021

Najbliższym rywalem koszykarek Energi Toruń w ramach IX kolejki Energa Basket Ligi Kobiet będzie VBW Arka Gdynia.

Katarzynki udowodniły już w tym sezonie, że we własnej hali są w stanie sprawić wiele miłych niespodzianek. Na koncie mają już wygraną z brązowym medalistą poprzedniego sezonu, PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów. Teraz ekipa trener Emilii Lamparskiej sprawdzi się na tle mistrzyń Polski.

ABW Arka Gdynia w tym sezonie nie jest już tak bezbłędna i do Torunia przyjedzie z dwoma porażkami na koncie (w Sosnowcu z Zagłębiem i u siebie ze Ślęzą Wrocław). Aktualnie mistrzynie Polski zajmują trzecie miejsce w tabeli Energa Basket Ligi Kobiet.
W barwach gdyńskiego zespołu wierni kibice Katarzynek rozpoznają dwie nasze byłe zawodniczki. Jedną z najlepszych strzelczyń drużyny jest Alice Kunek (śr. 12,3 pkt.), a pod koszem VBW Arka ma między innymi Anę-Mariję Begić (5,8 zb.). Obie debiutowały w polskiej lidze w sezonie 2018/19 w barwach Energi. Najgroźniejszą zawodniczką naszych rywalek jest jednak podkoszowa Morgan Bertsch, która w tym sezonie średnio notuje na koncie 15,7 pkt, 4,7 zbiórek i ponad 2 asysty na mecz.
My liczymy na kolejne dobre występy Quinntavii Bennett, Oumoul Sarr, ambicję, waleczność całej drużyny i mocne wsparcie kibiców z trybun.

Mecz Energa Toruń – VBW Arka Gdynia w najbliższą niedzielę o godz. 19:00 w Arenie Toruń przy ul. Bema. Wstęp bezpłatny.
Zapraszamy starszych widzów na przepyszną kawę serwowaną przez baristę, a najmłodszych na dmuchany plac zabaw.