oblk_2023-24

SPONSORZY STRATEGICZNI

Nieskuteczna pogoń w końcówce

lut 8, 2022

Koszykarki Emilii Lamparskiej mecz w Poznaniu rozpoczęły dość dobrze. Torunianki, mimo braków kadrowych toczyły wyrównaną walkę z Enea AZS Politechniką. Już od pierwszych minut widać było, że dobrze dysponowana tego dnia będzie Evelyn Adebayo. To głównie za jej sprawą Katarzynki schodziły na pierwszą przerwę z prowadzeniem 17:15.

Równie wyrównana była druga kwarta. Obie drużyny na zmianę wyrywały sobie prowadzenie. Do wyróżniającej się w składzie Brytyjki dołączyły także Karolina Podkańska oraz Aleksandra Pszczolarska. Sekundę przed końcem drugiej kwarty Marta Wieczyńska oddała skuteczny rzut za 3 i Energa do szatni schodziła z ośmiopunktowym prowadzeniem – 35:43.

W trzeciej kwarcie poznanianki ruszyły do odrabiania strat. Katarzynki jednak dzielnie odpierały napór miejscowych i utrzymywały minimalne prowadzenie. Po tej części gry Energa prowadziła 59:60.

Poznanianki niestety już w pierwszej akcji ostatniej odsłony meczu wyszły na prowadzenie. Wyraźnie zmęczone torunianki próbowały dotrzymywać kroku Politechnice, ale w pewnym momencie traciły do rywalek nawet osiem punktów. Sygnał do ostatecznego zrywu dała jeszcze celnym rzutem trzypunktowym Quinntavia Bennett. Później trafiała Adebayo (ostatecznie 30 punktów, 14 zbiórek i 5 asyst w tym meczu). Na kilka sekund przed końcem koszykarki Energi miały piłkę meczową, ale niestety tym razem Bennett nie trafiła zza łuku i to Enea AZS Politechnika zwyciężyła 76:74.

Enea AZS Politechnika: Carter 25, Popović 14, Houser 12, Liubinets 8, Marciniak 7, Demczur 4, Piechowiak 3, Rogozińska 3

Energa: Adebayo 30, Podkańska 10, Pszczolarska 9, Wieczyńska 8, Bennett 7, Nowicka 5, Grzenkowicz 3, Urban 2