SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSOR TYTULARNY

SPONSOR STRATEGICZNY

oblk_2023-24

SPONSORZY STRATEGICZNI

Ostatni w tym roku mecz na własnym parkiecie

gru 17, 2021

Już w sobotę, 18 grudnia Energa Toruń zmierzy się w Arenie Toruń z drużyną CTL Zagłębie Sosnowiec. Będzie to ostatni mecz Katarzynek w tym roku we własnej hali.

Potyczka z Zagłębiem to również dobra okazja, żeby przełamać serię porażek w Energa Basket Lidze Kobiet. Torunianki po raz ostatni wygrały 6 listopada z PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów, a potem poniosły cztery porażki z rzędu. W sobotę z pewnością nasza drużyna nie będzie bez szans na trzecie zwycięstwo w tym sezonie.
CTL Zagłębie Sosnowiec z bilansem 4 zwycięstw i 5 porażek zajmuje 8. miejsce w tabeli. Największym sukcesem naszych rywalek w obecnych rozgrywkach jest pokonanie mistrzyń Polski VBW Arki Gdynia 87:74. We własnej hali ograły jeszcze Enea AZS Politechnikę Poznań oraz Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin, a na wyjeździe zwyciężyły z GTK Gdynia.

W barwach CTL Zagłębie kibice na pewno rozpoznają Sarah Sagerer. Austriaczka w poprzednim sezonie była jedną z liderek Energi, a teraz zdobywa średnio 13,9 pkt dla drużyny z Sosnowca. Największymi jej gwiazdami są jednak rozgrywająca Jessica January (20,3 pkt, 6,5 zbiórek i 8,4 asyst) oraz skrzydłowa Nina Bogicević (19,3 pkt i 6 zbiórek).

Zapraszamy serdecznie do Areny Toruń w najbliższą sobotę na godz. 18.00 licząc na mocne wsparcie kibiców.