SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSOR TYTULARNY

SPONSOR STRATEGICZNY

oblk_2023-24

SPONSORZY STRATEGICZNI

Savannah Wheeler nową rozgrywającą Katarzynek

lip 1, 2024

To drugi zagraniczny kontrakt w Enerdze Polski Cukier Toruń na sezon 2024/2025. Wcześniej, umowę na kolejny rok podpisała znana już w Toruniu środkowa, La Mama Kapinga Maweja.

Savannah Wheeler to 23-letnia amerykańska rozgrywająca, mierząca 168 cm wzrostu. Miniony sezon spędziła na uczelni Middle Tennessee, gdzie notowała średnio 17,5 punktu oraz 5 asyst na mecz. Mimo niewielkiego wzrostu Wheeler całkiem dobrze radzi sobie także ze zbiórkami – średnio 4,4. Co również warto odnotować, zagrała we wszystkich 35 spotkaniach swojej drużyny w minionym sezonie, spędzając przy tym na parkiecie ponad 38 minut na mecz.

Uniwersyteckie rozgrywki 2023/24 zakończyła z nagrodą Sportowca Roku, Najlepszej Koszykarki Roku oraz MVP rozgrywek CUSA.

– od 2019 roku notuje dwucyfrowe zdobycze punktowe, ostatni sezon zakończyła z wysoką skutecznością rzutów za trzy (37%) i tylko w pięciu meczach zdobyłą mniej niż 10 punktów. Savannah rozdaje także sporo asyst i jest bardzo szybką zawodniczką. Liczymy, że dobrze odnajdzie się na polskich parkietach – podsumowuje nową Katarzynkę trener Elmedin Omanić. 

Nadchodzące rozgrywki Orlen Basket Ligi Kobiet będą jej debiutanckimi w Europie. Witamy w Toruniu, Savannah!

? MTSU Women’s Basketball