SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSOR TYTULARNY

SPONSOR STRATEGICZNY

oblk_2023-24

SPONSORZY STRATEGICZNI

Starcie z trudnym rywalem i ligowy debiut nowej hali

sty 31, 2022

Energa Toruń kontra Pszczółka Polski Cukier AZS-UMCS Lublin – w środę Katarzynki zapraszają kibiców do hali treningowej Areny Toruń i liczą na doping najwierniejszych kibiców.

Rywalizacja o utrzymanie w Energa Basket Lidze Kobiet wchodzi w decydującą fazę. Torunianki mają na koncie osiem kolejnych porażek. Choć niedawno przegrały bardzo ważny mecz w Gdyni, ich sytuacja w tabeli nie jest zła. Każde kolejne zwycięstwo jest teraz jednak na wagę złota.

Pokonanie mocnego zespołu z Lublina będzie jednak niezwykle trudnym zadaniem. Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS to aktualnie piąta drużyna Energa Basket Ligi Kobiet. W dwunastu meczach poniosła tylko dwie porażki. Atutem ekipy Krzysztofa Szewczyka jest bardzo mocny zestaw zawodniczek zagranicznych. Najlepsze to: rzucająca Kamiah Smalls (śr. 18.9 pkt), skrzydłowe Natasha Mack (15,3 pkt i 10,9 zb.) i Martina Fassina (śr. 14 pkt) oraz środkowa Ivana Jakubcova (12,6 pkt). W Lublinie gospodynie pokonały Energę 83:47.

W barwach toruńskiej drużyny nie zobaczymy już Oumoul Sarr. Senegalska środkowa rozwiązała kontrakt z toruńskim klubem za porozumieniem stron.

Uwaga kibice! Mecz zostanie wyjątkowo rozegrany w hali treningowej Areny Toruń.

Początek meczu Energa – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin w środę o godz. 19.00.

 

?  Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin