SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSOR TYTULARNY

SPONSOR STRATEGICZNY

oblk_2023-24

SPONSORZY STRATEGICZNI

Trudny egzamin w hali Mistrza Polski

lis 5, 2022

To będzie jeden z najtrudniejszych meczów w sezonie. Energa Krajowa Grupa Spożywcza zmierzy się już dziś na wyjeździe z BC Polkowice.

Terminarz na początku sezonu nie jest łaskawy dla „Katarzynek”, które tydzień po tygodniu muszą mierzyć się z kandydatami do medali w Energa Basket Lidze. Po wyrównanym meczu z Polskim Cukrem AZS UMCS Lublin i wysokiej porażce z VBW Arką Gdynia teraz Energa Krajowa Grupa Spożywcza sprawdzi się na tle aktualnego mistrza Polski z Polkowic.

Co ciekawe, naszym rywalkom lepiej na razie wiedzie się w Eurolidze. BC Polkowice po dwóch zwycięstwach prowadzi w grupie A tych elitarnych rozgrywek. Sensacją była zwłaszcza rozgromienie w 1. kolejce 73:46 Fenerbahce Stambuł, jednego z najbogatszych klubów na kontynencie.
W krajowych rozgrywkach mistrzynie Polski tymczasem zaliczyły już dwie porażki w czterech meczach, choć obie na parkietach najmocniejszych rywali: najpierw 50:53 w Gdyni, a ostatnio 69:72 w Gorzowie.

To będzie trudny egzamin zwłaszcza dla podkoszowych zawodniczek „Katarzynek”. W barwach BC Polkowice imponuje od początku sezonu duet środkowych: Stephanie Mavunga notuje średnio 16 pkt i 10,5 zbiórek, a Weronika Telenga odpowiednio 12,8 i 9,8. Najlepszą podającą jest doskonale znana w Toruniu Weronika Gajda (6,5 asyst na mecz).

Po raz ostatni torunianki ograły drużynę z Polkowic w marcu 2018 roku (83:73 we własnej hali). W tamtym meczu po stronie naszych rywalek zagrała Angelika Stankiewicz, obecnie kapitan i najlepsza polska koszykarka Energi Krajowej Grupy Spożywczej.

Początek meczu BC Polkowice – Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń w sobotę o godz. 18.00. Transmisja w serwisie emocje.tv.