SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSOR TYTULARNY

SPONSOR STRATEGICZNY

oblk_2023-24

SPONSORZY STRATEGICZNI

Wracamy do gry! Torunianki zagrają w środę z Mistrzem Polski

lis 14, 2023

To będą nieoficjalne derby Krajowej Grupy Spożywczej. Dziś w Lublinie zmierzą się gospodynie Polski Cukier AZS UMCS z Energą Polski Cukier Toruń.

Dwa tygodnie czekaliśmy na kolejny mecz ligowy Katarzynek. W tym czasie nasza reprezentacja rozpoczęła eliminacje do Eurobasketu 2025: w pierwszym meczu sensacyjnie pokonała na wyjeździe Belgię, w drugiej kolejce u siebie przegrała po dogrywce z Litwą.

Wracamy do ligi, a tu czeka nasz zespół niezwykle trudny pojedynek, bo wyjazdowy z Mistrzem Polski i uczestnikiem Euroligi. Tam, na razie, debiutantkom z Lublina wiedzie się tak sobie – w pięciu meczach wygrały tylko raz.

Dwa tygodnie w Toruniu upłynęły na spokojnych treningach, choć dopiero od poniedziałku w komplecie, gdy z reprezentacyjnych wojaży wróciła Elena Boiko. Najważniejsze, że wszystkie nasze dziewczyny są zdrowe i gotowe do gry.

Angelika krótko narzekała na łokieć, La Mama skręciła kostkę, ale nawet nie chciała słyszeć o przerwie w treningach. Taki to jest zespół, czasami muszę nawet zawodniczki hamować – uśmiecha się trener Elmedin Omanić.

W Lublinie zdecydowanym faworytem będą miejscowe, które zdobyły już jedno trofeum w tym sezonie – Superpuchar. Za to Katarzynki zagrają bez żadnej presji. Wiedzą zresztą, że rywalki nieomylne nie są, bo w ostatniej kolejce Orlen Basket Ligi Kobiet niespodziewanie przegrały w Poznaniu.

W meczu z toruniankami zadebiutuje w barwach Polskiego Cukru AZS UMCS nowa zawodniczka. Środkowa Kylee Shook w ostatnim sezonie zdobyła mistrzostwo Grecji z Olympiacosem Pireus, ma spore doświadczenie w Eurolidze i WNBA. Amerykanka zastąpi w składzie lubelskiej drużyny Channon Fluker, która grała poniżej oczekiwań.

Najskuteczniejszą zawodniczką Polskiego Cukru AZS UMCS jest 23-letnia Aleksandra Zięmborska (60 proc. za 3!), ale największe gwiazdy to znakomita pod tablicami Szwedka Elin Gustavsson oraz rozgrywająca z Australii Shyla Heal. Trener Krzysztof Szewczyk ma jednak bardzo szeroki skład.

Polski Cukier AZS UMCS gra bardzo dobrze, nawet może lepiej niż wskazywałby skład tej drużyny. Przygotujemy się do tego meczu, wszystko mamy rozrysowane, powtórzymy jeszcze wszystko w dniu meczu. Spróbujemy zagrać agresywnie od początku, nawet ryzykując problemami z faulami. Dostaliśmy od gorzowianek lekcję koszykówki, ale ten młody zespół potrafi wyciągać wnioski i wierzę także, że potrafi zaskoczyć – podkreśla Elmedin Omanić.

Mecz Polski Cukier AZS UMCS Lublin – Energa Polski Cukier Toruń w środę o godz. 18.00. Transmisja w serwisie emocje.tv.

? Robert Berent