SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSOR TYTULARNY

SPONSOR STRATEGICZNY

oblk_2023-24

SPONSORZY STRATEGICZNI

Wracamy na parkiet!

gru 16, 2022

To będzie trudny mecz, ale trener Elmedin Omanić obiecuje walkę o niespodziankę. W drużynie Katarzynek zadebiutuje w tym sezonie Evelyn Adebayo – Brytyjka od początku miesiąca trenuje z zespołem i jest już gotowa do gry.

MB Zagłębie Sosnowiec to jedna z rewelacji tego sezonu. Drużyna hiszpańskiego trenera Jorge Aragonesa (w przeszłości pracował m.in. jako asystent w Wiśle Can Pack Kraków) ma na koncie świetny bilans 6-3 i między innymi niespodziewane wygrane w Lublinie i u siebie z VBW Arką Gdynia.
– Te dwa zwycięstwa dały tej drużynie dużą przewagę nad rywalami w wyścigu o miejsca w play off – przyznaje trener Elmedin Omanić, ale jednocześnie dodaje, że Energa Krajowa Grupa Spożywcza jest w stanie ten bilans MB Zagłębia trochę popsuć.
– Nie jest to z pewnością drużyna poza naszym zasięgiem. Jeśli zagramy mądrze przez 40 minut, to możemy wygrać z każdym w polskiej lidze, może poza Polkowicami. MB Zagłębie siłę opiera na bardzo dobrze dobranym zestawie zawodniczek zagranicznych, ale podobnie do nas, ma dość krótką rotację – analizuje trener Katarzynek.

W ostatnich dwóch meczach drużyna MB Zagłębia musiała radzić sobie bez kontuzjowanej liderki Jessici January, ale w sobotę rozgrywająca prawdopodobnie już zagra. Sosnowiczanki to jeden z najlepiej zbierających piłki z tablic zespołów w Energa Basket Lidze Kobiet (lepszy jest tylko BC Polkowice), a dbają o to: skrzydłowa Batabe Zempare (18,8 pkt i 10,3 zb.) oraz środkowa Quinn Urbaniak-Dornstauder (14,4 pkt i 11,10 zb.). W polskiej rotacji znajdziemy m.in. byłą Katarzynkę – Łucję Grzenkowicz.

Energa Krajowa Grupa Spożywcza spróbuje się przeciwstawić m.in. wracającą do składu Evelyn Adebayo. Brytyjka ma 26 lat, mierzy 184 centymetry i jest absolwentką University of Connecticut. W swoim pierwszym sezonie w Europie rozegrała tylko kilka spotkań w hiszpańskiej II lidze. Po przygodzie z Energą Krajową Grupą Spożywczą (śr. 10,8 pkt i 6,9 zb.) kończyła poprzedni sezon w australijskim Kilsyth Lady Cobras, ale grała tam tylko po 12 minut i zdobywała średnio 2 punkty.

– Czytałem komentarze, że kibice chcieliby Kostowicz czy Shante Evans, ale dobieramy sobie zawodniczki w naszych realiach finansowych. Evelyn znamy, jej koleżanki bardzo sobie chwalą współpracę z nią. Na treningach daje przykład dużym zaangażowaniem, nawet w dniu wolnym poprosiła mnie o dodatkowe indywidualne zajęcia. Liczę, że bardzo nam pomoże w rotacji na pozycjach silnej skrzydłowej i środkowej – podkreśla trener Omanić.

Mecz MB Zagłębie Sosnowiec – Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń w sobotę o godz. 17:00. 

?  Robert Berent