SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSOR TYTULARNY

SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSORZY STRATEGICZNI

Wracamy na świąteczny mecz do Areny Toruń

gru 20, 2022

Długo Katarzynki kazały swoimi kibicom czekać na kolejny domowy mecz. Po raz ostatni w Toruniu zagrały 12 listopada, ogrywając w derbach Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz. Po sześciu tygodniach wracają do Areny Toruń, w której w środę zagrają przeciwko Enea AZS Politechnice Poznań.

Z serii trzech ostatnich wyjazdów Energa Krajowa Grupa Spożywcza przywiozła jedno zwycięstwo, ale w środę bardzo chce swoim kibicom sprawić prezent pod choinkę. To bardzo ważny mecz. Enea AZS Politechnika w ostatnich czterech meczach wygrała tylko raz i z bilansem 4-6 zajmuje 7. miejsce. To jeden z głównych rywali naszej drużyny w walce o play off i w tej chwili ma na koncie jedno zwycięstwo więcej.

Środowy mecz to okazja dla kibiców torunianek, żeby ponownie powitać w drużynie Evelyn Adebayo. Sympatyczna Brytyjka zastąpiła w drużynie Oksanę Mołłową. Zagrała już w Sosnowcu i to całkiem nieźle, choć drużyny nie uchroniła od porażki.

Na kogo musimy uważać w poznańskim zespole? Enea AZS Politechnika to przede wszystkim duet z USA: przebojowa rozgrywająca Alesia Sutton (17,9 pkt, 5,2 zbiórki i 5,8 asyst) oraz środkowa Maya Dodson (12,7 pkt i 9,4 zb.). Oprócz nich jest doświadczona, była Katarzynka, Agnieszka Skobel i nieobliczalna Kateryna Rymarenko, która wchodzi z ławki i potrafi przechylać losy spotkania w jego kluczowych momentach. Tak było właśnie w pierwszym meczu obu drużyn: Ukrainka prawie nie grała w 1. połowie, a w ostatniej kwarcie weszła na parkiet i w dwie minuty zdobyła 8 punktów.

W 1. rundzie Energa Krajowa Grupa Spożywcza przegrała w Poznaniu 75:82, a mecz rozstrzygnął się w ostatniej kwarcie. Rewanż rozpocznie się o godz. 19:00 w środę 21 grudnia w Arenie Toruń przy ul. Bema. Wstęp dla kibiców bezpłatny.

?  Robert Berent