oblk_2023-24

SPONSORZY STRATEGICZNI

Z Warszawy wracamy bez zwycięstwa

gru 12, 2021

Energa Toruń przegrała w Warszawie z SKK Polonią 81:65. Katarzynki wciąż szukają trzeciej wygranej w sezonie.

Do Warszawy jechaliśmy z myślą o ambitnej walce, która przywróci nam uśmiech i pozwoli wyrwać wygraną na trudnym terenie. Zaczęło się zgodnie z przewidywaniami. Polonia ruszyła z impetem i zdobyła pierwszych siedem punktów w meczu. Energa odblokowała się dopiero w czwartej minucie meczu za sprawą Oli Pszczolarskiej. Kolejne punkty Katarzynek sprawiły, że na tablicy wyników widniał już remis. Od tej pory trwała już wyrównana walka. Pierwszą kwartę wygrała jednak Polonia 22:17.

W drugiej kwarcie zawodniczki z Warszawy starały się kontrolować przewagę i przez większość czasu trwała walka niemal kosz za kosz. Na dwie minuty przed przerwą torunianki zdołały wyjść nawet na czteropunktowe prowadzenie 33:37. W końcówce Polonia jednak znów zaatakowała i na przerwę zawodniczki gospodarzy schodziły z prowadzeniem 39:37.

Trzecia kwarta to znów bardzo wyrównana walka. 11 punktów dla Energi w tej fazie gry zdobył duet Sarr – Bennett. Niestety finalnie  notujemy remis 13:13 i przed decydującymi dziesięcioma minutami 52:50 wciąż na prowadzeniu była Polonia.

Ostatnia odsłona meczu to już zdecydowanie gorsza gra koszykarek z Torunia. Warszawianki zachowały więcej sił i zaczęły systematycznie zwiększać dystans. Podopieczne Emilii Lamparskiej miały spore problemy ze zdobywaniem punktów. W efekcie tego przegrywamy IV kwartę aż 29:15 i cały mecz 81:65.

Drużynie Energi nie pomógł nawet bardzo dobry występ Oli Pszczolarskiej, która po poprzednim nieudanym meczu, w tym była niemal bezbłędna i pomyliła się tylko raz, notując imponujące statystyki 7 celnych rzutów na 8 oddanych z gry oraz stuprocentową skuteczność z linii rzutów osobistych.

Powrót do Torunia miał jednak gorzki smak, ponieważ Katarzynki wciąż czekają na trzecie zwycięstwo w Energa Basket Lidze Kobiet.

Energa: Bennett 18, Pszczolarska 18, Sarr 14, Adebayo 8, Scaife 5, Grzenkowicz 2, Wieczyńska 0, Nowicka 0, Podkańska 0

Polonia: Pawłowska 17, Goodwin 14, Pyka 14, Leszczyńska 11, Preihs 9, Sosnowska 5, Gorsic 5, Mistygacz 4, Knight 2, Bucyk 0, Siemienas 0