SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSOR TYTULARNY

SPONSOR STRATEGICZNY

oblk_2023-24

SPONSORZY STRATEGICZNI

Zdobyć Poznań i awansować do ósemki

lis 15, 2022

To z pewnością jeden z tych meczów, które zadecydują o być lub nie być Katarzynek w play off. Obie drużyny mają aktualnie ten sam bilans (2 zwycięstwa – 3 porażki), identyczne aspiracje i dość zbliżony potencjał. Wyjazdowe zwycięstwo ustawiłoby Energę Krajową Grupę Spożywczą Toruń w komfortowej pozycji, a po derbowej wygranej drużyna chce zrobić kolejny krok w kierunku play off.

Łatwo z pewnością nie będzie. Torunianki mają na koncie z rywalem z Poznania przykrą serię sześciu kolejnych porażek, ale bardzo blisko wyjazdowego zwycięstwa były wiosną pod koniec poprzedniego sezonu (74:76). Co ciekawe, Enea AZS Politechnika Poznań jedyne dwa zwycięstwa odniosła na wyjazdach: 88:56 w Pruszkowie z MKS i – co było już dużą niespodzianką – 79:50 w Lublinie z Polskim Cukrem AZS UMCS.

To mocny i wyrównany zespół. Jego liderką jest rozgrywająca Alesia Sutton. Amerykanka już dwa lata temu we Wrocławiu spisywała się świetnie, a w Poznaniu dostarcza drużynie 15,8 pkt i 6,6 asyst w każdym meczu. W ważnych rolach występują także jej rodaczka, środkowa Maya Dodson (13,8 pkt i 11 zbiórek), grająca w Polsce od 2019 rzucająca Jovana Popović (11,6 pkt) oraz bardzo doświadczona Agnieszka Skobel (10,6 pkt). Skrzydłowa wróciła do Energa Basket Ligi Kobiet po trzech latach przerwy, a dwa ostatnie sezony na krajowych parkietach (2017-19) spędziła w toruńskim zespole.

Początek meczu w środę o godz. 18.00. Transmisja na żywo w serwisie internetowym emocje.tv.

?  Robert Berent