oblk_2023-24

SPONSORZY STRATEGICZNI

Bolesna porażka z Polonią w Warszawie

lut 4, 2023

Słabszy dorobek punktowy duetu Alexis Jones – Angelika Stankiewicz kosztował Katarzynki arcyważne zwycięstwo w Warszawie. Niestety, play off znowu jest krok dalej.

SKK Polonia Warszawa – Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń 82:66 (19:15, 29:16, 20:23, 14:12)

SKK Polonia: Sosnowska 22 (5), Keys 15 (1), Pawłowska 10 (3), Leszczyńska 8, Jackson 4 oraz Vintsilaiou 12, Radić 9 (1), Preihs 2, Stępień 0, Mistygacz 0, Siemienas 0, Sztąberska 0.

Energa Krajowa Grupa Spożywcza: Grays 28 (3), Jones 8, 12 as., A. Pszczolarska 8 (1), 11 zb., Stankiewicz 1, Louka 0 oraz Podkańska 9 (1), Adebayo 9 (1), Mitrowska 2, Conte 1, Urban 0.

To był pierwszy z czterech ostatnich meczów sezonu zasadniczego dla Katarzynek. Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń powinna wygrać minimum trzy, aby realnie myśleć o play off. Teraz już wiemy, że więcej miejsca na błędy nie ma, bo pierwsza szansa w Warszawie została stracona.

Nadzieje mogliśmy mieć tylko w początkowych minutach meczu. Zaczęło się bowiem obiecująco: w połowie 1. kwarty torunianki prowadziły 8:2 po wolnych Alexis Jones i trafieniach z gry Marte Grays. To właśnie amerykańska skrzydłowa była najjaśniejszym punktem torunianek, ale niestety, praktycznie jedynym. W dodatku, na początku ostatniej kwarty złapała 5 faul. Do tego czasu Grays trafiła 7 z 9 rzutów z gry i połowę z 10 wolnych. Jeszcze w 1. kwarcie Polonia odpowiedziała serią 13:0 i zdobytego prowadzenia już nie oddała do końca meczu. Już na początku 2. kwarty Energa Krajowa Grupa Spożywcza traciła do rywalek 10 punktów, a jeszcze przed przerwą przewaga urosła do 19 punktów.

Promyk nadziei zaświtał jeszcze pod koniec 3. kwarty, gdy po akcjach Grays i Karoliny Podkańskiej Katarzynki zmniejszyły straty do 5 pkt (58:53). Niestety, źle rozegrana końcówka tej części i seria punktów Klaudii Sosnowskiej (8/14 z gry i najlepszy mecz w sezonie) odebrały nadzieje na sukces.

W tym meczu zdecydowanie w szeregach Energi Krajowej Grupy Spożywczej zabrakło mocy na obwodzie. Najsłabszy mecz w sezonie w ofensywie zagrała Alexis Jones, która zaliczyła co prawda 12 asyst, ale trafiła tylko raz z gry do kosza. Angelice Stankiewicz nie udało się to ani razu w sześciu próbach. Cały zespół miał bardzo słabe 28 procent z gry, przegraliśmy także zbiórki (45:53), a Polonia aż 19 punktów zdobyła z ponowienia ataków po zbiórkach ofensywnych.

Kolejny mecz Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń zagra 15 lutego i będą to wyjazdowe derby z Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz.