SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSOR TYTULARNY

SPONSOR STRATEGICZNY

oblk_2023-24

SPONSORZY STRATEGICZNI

Energa Polski Cukier Toruń puka do play off. We wtorek arcyważny mecz w Arenie Toruń

lut 18, 2024

Ostatnie miejsce w play off i trzech kandydatów. We wtorek Energa Polski Cukier Toruń zagra jeden z najważniejszych meczów w sezonie: w Arenie Toruń zmierzy się z Eneą Politechniką Poznań. Wpadek lepiej unikać.

Teoretycznie trzy drużyny będą w dwóch ostatnich kolejkach walczyć o ostatnie miejsce w play off. W najkorzystniejszej sytuacji wydaje się być Polonia Warszawa. Dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań z Energą Polskim Cukrem wygrywając dwa ostatnie mecze (we własnej hali z Polskim Cukrem AZS UMCS Lublin i Ślęzą Wrocław) nie musi oglądać się na nikogo.

Torunianki potrzebują przynajmniej jednej porażki Polonii. Wtedy dwa zwycięstwa na finiszu rundy zasadniczej zapewnią im miejsce w czołowej ósemce. Oprócz wtorkowego meczu z Enea AZS Politechniką Poznań, Katarzynki na koniec mają jeszcze wyjazdowe derby z Basketem 25. Z całą pewnością są to dwa mecze do wygrania.

Cień szansy na 8. miejsce ma jeszcze Basket 25 Bydgoszcz, ale musiałby wygrać dwa swoje ostatnie spotkania z toruniankami oraz Zagłębiem Sosnowiec i liczyć na same porażki rywalek z Torunia i Warszawy.

Tyle o liczbach, teraz trzeba się skoncentrować na pierwszym zadaniu, a ono wcale łatwe nie będzie. Akademiczki z Poznania to rywal nieobliczalny, który potrafił w tym sezonie ograć Zagłębie Sosnowiec czy Polski Cukier AZS UMCS Lublin. W pierwszej rundzie poradził sobie także z Energą Polskim Cukrem (85:76).

W Poznaniu nie do zatrzymania była środkowa Mikayla Vaughn (34 punkty). Kluczowe zawodniczki Enea AZS Politechniki to także Agnieszka Skobel, Mailis Pokk, Jovana Popović i nowa twarz w porównaniu do pierwszego meczu – rzucająca Aisha Sheppard (śr. 14 pkt).

Torunianki miały mnóstwo czasu na przygotowania do tego meczu. Ostatni raz w Orlen Basket Lidze Kobiet rywalizowały 2 lutego w Pruszkowie. Poznanianki miały okazję rozciągnąć mięśnie już w ostatnią sobotę, gdy pokonały we własnej hali Polonię Warszawa.

Dla nas ten odpoczynek był bardzo potrzebny. Przy krótkiej rotacji intensywny sezon zasadniczy daje się we znaki zawodniczkom. Wierzę, że ta przerwa pomoże drużynie i zagra z taką konsekwencją, jak ostatnio w Pruszkowie – mówi trener Elmedin Omanić.

Angelika Stankiewicz podkreśla, że długiej przerwy nikt nie spędził wyłącznie na odpoczynku. – U trenera Omanicia nie można leżeć w łóżku i pachnieć. Te trzy tygodnie poświęciłyśmy na pracę i przygotowania do dwóch najważniejszych meczów w sezonie. Jest stres, ale także zawziętość, aby udowodnić, że to miejsce w play off nam się należy. Bardzo liczymy na pomoc kibiców, jest ich coraz więcej i wtedy dużo łatwiej znaleźć nam dodatkową energię – podkreśla kapitan Energi Polskiego Cukru.

Mecz Energa Polski Cukier Toruń – Enea AZS Politechnika Poznań we wtorek o godz. 18:00 w hali bocznej Areny Toruń. Wstęp bezpłatny.

? Enea AZS Politechnika Poznań