SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSOR TYTULARNY

SPONSOR STRATEGICZNY

oblk_2023-24

SPONSORZY STRATEGICZNI

Elmedin Omanić: – Te elementy musimy poprawić w drugim meczu

lut 28, 2024

Poprawić zbiórki, skuteczność, przyspieszyć grę i dołożyć jeszcze więcej wiary – w czwartek Energa Polski Cukier zagra drugi mecz w ćwierćfinale z KGHM BC Polkowice. Trener Elmedin Omanić prosi kibiców o głośne wsparcie.

W pierwszym meczu torunianki nie wykorzystały swojej szansy, bo mimo 16-punktowej przewagi gospodyń na koniec, nie brakowało okazji, aby wrócić do gry nawet o zwycięstwo.

Cały mecz został zdefiniowany w zasadzie w pierwszym kwadransie, gdy KGHM BC zbudował 19-punktową przewagę. Takiego właśnie początku spotkania bardzo chciał uniknąć trener Elmedin Omanić.

Z zespołem tej klasy nie wygramy, budując akcję pięć na pięć. Mieliśmy szukać okazji w kontrach, długich podań, a tymczasem to nasze rywalki w ten sposób nas punktowały – analizuje trener Elmedin Omanić.

Świetny mecz rozegrała Keishana Washington, swoje zrobiła La Mama Kapinga Maweja, ale to nie wystarczy. W Toruniu z pewnością liczymy na lepszą strzelecką dyspozycję Angeliki Stankiewicz (w Polkowicach 2/13 z gry) i większą aktywność w ofensywie Wiktorii Sobiech (tylko 3 rzuty z gry przez 35 minut). Nie można sobie pozwolić na pudłowanie prostych rzutów spod kosza. Koniecznie trzeba poprawić zastawianie własnej tablicy, bo 20 zbiórek ofensywnych KGHM BC to katastrofa.

Myślę, że mimo tych problemów pokazaliśmy dobry basket w pierwszym meczu. Mam wrażenie, że w ostatniej kwarcie zabrakło trochę odwagi i wiary, gdy zmniejszyliśmy straty poniżej 10 punktów. W drugim meczu będzie jeszcze trudniej, dojdzie zmęczenie, większa presja, bo już nie możemy przegrać. Jednak nie sprzedamy łatwo skóry. Obejrzymy jeszcze razem pierwszy mecz, spróbujemy wyeliminować błędy i może jeszcze coś nowego wymyślić. Liczę na wsparcie naszych kibiców. W play off bardzo pomaga presja z trybun z na zespół rywala i… na sędziów – mówi trener Omanić.

Mecz numer dwa w czwartek o godz. 18:00 w hali treningowej Areny Toruń (wstęp bezpłatny). Energa Polski Cukier Toruń musi wygrać, żeby przedłużyć marzenia o półfinale Orlen Basket Ligi Kobiet. Porażka oznacza koniec sezonu Katarzynek.

W innych ćwierćfinałach: Ślęza Wrocław – Zagłębie Sosnowiec 74:70, Arka Gdynia – Polski Cukier AZS UMCS Lublin 75:64, PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów – Enea Politechnika Poznań 105:78.

? Robert Berent