oblk_2023-24

SPONSORZY STRATEGICZNI

Bolesna przegrana z poznaniankami

gru 9, 2021

Katarzynki przegrały na własnym parkiecie z Enea AZS Politechniką Poznań 64:75. To szósta porażka drużyny z Grodu Kopernika w tym sezonie Energa Basket Ligi Kobiet.

Mecz z Enea AZS Politechnką był niezwykle ważny w kontekście walki o udział w play off. Niestety od samego początku nie toczył się on po myśli miejscowej drużyny. Poznanianki szybko odskoczyły na 11 punktów i przez długi czas utrzymywały taką przewagę. Gdy tylko koszykarki Energi zbliżyły się na 5 oczek, przyjezdne natychmiast odpowiadały i zwiększały dystans. W pewnym momencie Katarzynki traciły aż 19 punktów. Dzięki zrywowi pod koniec drugiej kwarty zdołały przewagę gości zniwelować do 11 punktów.

Wydawało się, że Energa złapała swój rytm i po przerwie przejmie inicjatywę, ale nic bardziej mylnego. Zawodniczki Enea AZS-u wciąż kontrolowały sytuację i nie pozwalały zbliżyć się Katarzynkom. Drużyna Emilii Lamparskiej miały tego dnia spore problemy ze zdobywaniem punktów w tym, kluczowym dla układu tabeli, spotkaniu. Gdy na początku czwartej kwarty przewaga poznanianek wzrosła do 20 punktów, stało się jasne, że Energa będzie musiała wspiąć się na wyżyny umiejętności, by odwrócić losy spotkania. Tak się niestety nie stało i mimo wygranej czwartej części meczu, Katarzynki zanotowały bolesną porażkę z Enea AZS Politechniką Poznań 64:75.

Najbliższy mecz  Energa Toruń zagra w Warszawie, na terenie, bardzo dobrze spisującego się do tej pory w lidze, beniaminka Ekstraklasy.

Energa: Scaife 20, Sarr 17, Grzenkowicz 10, Podkańska 8, Adebayo 5, Wieczyńska 2, Bennett 2, Pszczolarska 0, Nowicka 0

Enea AZS: Mccray 24, Davis-Reimer 15, Popović 9, Banaszak 8, Trzeciak 7, Marciniak 7, Demczur 5, Rogozińska 0