SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSOR TYTULARNY

SPONSOR STRATEGICZNY

oblk_2023-24

SPONSORZY STRATEGICZNI

Energa Polski Cukier Toruń w środę jedzie do Poznania

gru 19, 2023

To będzie trudny egzamin toruńskich Katarzynek, ale zwycięstwo z Enea AZS Politechniką Poznań bardzo przybliży nasz zespół do play off.

Trzy zwycięstwa Katarzynek to już solidny kapitał, aby walczyć o miejsce w ósemce. Za drużyną mecze z teoretycznie słabszymi rywalami z Bydgoszczy i Pruszkowa, teraz każde zwycięstwo z rywalem wyżej notowanym tabeli to duży bonus.

Co wiemy o Enea AZS Politechnice? Zespół rozpoczął sezon od kiepskiego bilansu: z pierwszych sześciu meczów wygrał tylko jeden, choć trzeba oddać sprawiedliwość, że porażki w Gdyni, czy Sosnowcu były minimalne. Ostatnie trzy kolejki to jednak trzy wygrane akademiczek i to na wyjazdach, kolejno w Bydgoszczy, Pruszkowie i Warszawie.

– Trudny i wymagający rywal, a dla nas bardzo ważny mecz, bo zwycięstwo otwiera nam drogę do play off. Do meczu z Enea AZS Politechniką przygotowujemy się taktycznie już od ubiegłego tygodnia, zapewne dlatego też nieco ucierpiała nasza gra w ostatnim meczu z MKS Pruszków – mówi trener Elmedin Omanić.

Liderką Enea AZS Politechniki jest świetna w tym sezonie Agnieszka Skobel. Doświadczona skrzydłowa ma na koncie także epizod w Toruniu (grała u nas w sezonach 2017-19), a teraz w Poznaniu notuje na koncie średnio 14.9 pkt, prawie 5 zbiórek i 3 asysty na mecz, w dodatku świetnie rzuca za 3 (40 procent). W dużych rolach występuje w zespole poznańskich akademiczek także kwartet koszykarek zagranicznych: obwodowe Chloe Wells i Jovana Popović, skrzydłowa Mailis Pokk oraz środkowa Mikayla Vaughn.

Mecz Enea AZS Politechnika Poznań – Energa Polski Cukier Toruń w środę o godz.18:00. Transmisja w serwisie emocje.tv.

 

? Robert Berent