oblk_2023-24

SPONSORZY STRATEGICZNI

IX Memoriał im. prof. Stanisława Łęgowskiego za nami

wrz 25, 2023

Trzy dni tradycyjnego Memoriału na toruńskim parkiecie pozwoliły kibicom nieco przypomnieć o nadchodzącym sezonie. Na turniej zaproszone zostały zespoły z Pruszkowa, Warszawy, a także aktualny Mistrz Polski z Lublina i to właśnie drużyna Polski Cukier AZS UMCS-u zdominowała tegoroczną rywalizację.

Lublinianki wygrały wszystkie trzy mecze, nie pozostawiając rywalkom żadnych złudzeń. Choć drużyna Energi Krajowej Grupy Spożywczej Toruń do połowy trzeciej kwarty rywalizacji z akademiczkami stawiała solidny opór, momentami nawet prowadząc. W końcowym rozrachunku najlepsza drużyna minionego sezonu pokazała jednak swoją siłę i nie zaznała goryczy porażki.

Drugie miejsce zajęła drużyna miejscowych – czyli Katarzynek, które po sobotniej porażce z AZS UMCS, pokonały po zaciętym meczu Polonię Warszawa 78:74, by później, tego samego dnia, po niezwykle zaciętym spotkaniu pokonać także MKS Pruszków.

Wspomniany ostatni mecz torunianek z rywalkami z Pruszkowa, przez narzucony termin rozgrywek Lotto 3×3 ligi, musiał zostać rozegrany w niedzielę i był drugim meczem tego dnia dla obu drużyn. Z tego względu, by zmniejszyć ryzyko kontuzji, rozgrywano go bez zatrzymywania czasu.