oblk_2023-24

SPONSORZY STRATEGICZNI

Katarzynki bez szans w starciu z BC Polkowice

lut 14, 2022

Koszykarki Energi Toruń były bez szans w starciu z faworyzowaną drużyną z Polkowic. Mocno osłabione Katarzynki bardzo szybko traciły dystans do rywalek. Ekipa z Dolnego Śląska w pierwszej części gry zdobyły aż 34 punkty przy 11 zawodniczek Energi.

W drugiej kwarcie nadal dominowały polkowiczanki wciąż powiększając przewagę, która na koniec pierwszej połowy meczu wynosiła 30 punktów (25:58). Miłym akcentem w tej części gry był debiut w barwach Energ siedemnastoletniej Kingi Zając, która pojawiła się na parkiecie na minutę i 29 sekund przed końcową syreną.

Po wyjściu z szatni obraz gry niewiele się zmienił. Po wyrównanej trzeciej kwarcie, którą Energa przegrała różnicą tylko dwóch punktów, drużyna BC grająca w tym spotkaniu bez Wheeler i Cado, znów podkręciła obroty i ostatecznie wygrała 52:101.

Najbliższy mecz Katarzynki rozegrają 19 lutego w Gdyni.

Energa: Podkańska 13, Nowicka 11, Grzenkowicz 8, Cieminska 8, Pszczolarska 7, Urban 5, Wieczyńska 0, Zając 0

BC: Zięmborska 24, Mavunga 22, Telenga 18, Spanou 17, Gajda 12, Grabska 4, Puter 2, Gertchen 2, Jeziorna 0