SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSOR TYTULARNY

SPONSOR STRATEGICZNY

oblk_2023-24

SPONSORZY STRATEGICZNI

Katarzynki po Świętach ruszają do Warszawy

gru 26, 2023

Energa Polski Cukier Toruń zaczęła ten sezon od domowej porażki z tym rywalem. Czas na rewanż i pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w sezonie.

To było jednak spore rozczarowanie: na inaugurację sezonu, na początku października Katarzynki we własnej hali przegrały 78:80 z rywalem, z którym walczą o miejsce w play off. Od tego czasu lepiej jednak wiodło się naszej drużynie, Polonia w kolejnych dziewięciu meczach ograła jedynie MKS Pruszków. Dlatego ewentualny sukces w Warszawie będzie ogromnym susem w kierunku ósemki po sezonie zasadniczym.

W pierwszym meczu w Arenie Toruń nie udało się zatrzymać amerykańskiego duetu Polonii: skrzydłowa Kayla Wells i środkowa Zada Williams zdobyły w sumie aż 53 punkty w Arenie Toruń. Dla obu był to w sumie najwybitniejszy występ w sezonie. Teraz legitymują się liczbami: Wells 14,5 pkt i 5 zbiórek, Willams nieco ponad 9 punktów i zbiórek na mecz. Za to zdecydowanie najlepszy sezon w karierze notuje na koncie Anna Pawłowska, rozgrywająca średnio dostarcza Polonii 12,5 pkt i ponad 5 asyst na mecz. To trzy największe atuty naszych rywalek.

Dla Energi Polskiego Cukru to duża szansa na pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w sezonie. Blisko było w Lublinie, blisko w Poznaniu, ale w obu wypadkach zabrakło nieco konsekwencji przez 40 minut gry. Mecze poświąteczne to zawsze spora niewiadoma, ale liczymy, że tym razem więcej atutów będzie po naszej stronie.

Mecz SKK Polonia Warszawa – Energa Polski Cukier Toruń w środę, 27 grudnia o godz. 18:00. Transmisja w serwisie emocje.tv.

? Robert Berent