SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSOR TYTULARNY

SPONSOR STRATEGICZNY

oblk_2023-24

SPONSORZY STRATEGICZNI

Katarzynki pojechały do Sosnowca po drugą niespodziankę

paź 21, 2023

Skoro udało się ograć po świetnym meczu VWB Arkę Gdynia, to nie ma żadnego powodu, aby Katarzynki do Sosnowca jechały jak na ścięcie.

– Plan na ten mecz jest przygotowany, ale zobaczymy co z niego wyjdzie na parkiecie. Jasno trzeba powiedzieć, że Zagłębie jest faworytem, ale nie odpuścimy i zagramy zgodnie z tym, co sobie obiecaliśmy przed sezonem: chcemy sprawiać niespodzianki – podkreśla trener Elmedin Omanić.

Rzućmy okiem na drużynę rywalek. MB Zagłębie wygrało dwa pierwsze domowe mecze sezonu: 90:55 z MKS Pruszków i 92:88 z Eneą Politechniką Poznań. W sosnowieckim zespole wszystko zaczyna i kończy się na dwóch koszykarkach. Skrzydłowa Batabe Zempare została w drużynie po udanym poprzednim sezonie i znowu imponuje w ofensywie (45 pkt i 19 zbiórek w dwóch pierwszych meczach sezonu). Obwodowa Zoe Wadoux w poprzednim sezonie w barwach PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów ograła Zagłębie w dwumeczu o brązowy medal, a teraz błyszczy w Sosnowcu (42 pkt i 14 asyst w dwóch meczach).

One we dwie są w stanie zdobyć ponad 50 punktów dla swojej drużyny. Jeśli uda nam się choćby w jakimś stopniu ograniczyć ich popisy, to szanse na zwycięstwo znacznie wzrosną – przyznaje Elmedin Omanić.

Ale i Katarzynki mają swoje atuty. Przede wszystkim świetny klimat w zespole i charakter, który już zaprezentowały w dwóch pierwszych meczach sezonu. Z każdym kolejnym meczem rośnie nasza debiutantka w Europie Keishana Washington, która została wybrana do najlepszej piątki 2. kolejki Orlen Basket Ligi Kobiet.

Z pewnością coraz większa rolę może pełnić w zespole świeżo pozyskana skrzydłowa Elena Boiko. – Bardzo nam pomogła w pierwszym meczu, czego może nie było widać w statystykach. Liczę na jej zaangażowanie w defensywie i rzuty z dystansu. Jestem bardzo zadowolony z jej pracy na treningach – podkreśla Elmedin Omanić.

Energa Krajowa Grupa Spożywcza po raz ostatni pokonała Zagłębie w marcu 2022 roku. Wtedy Katarzynki właśnie na wyjeździe triumfowały 58:53. Z obecnej drużyny tamten mecz pamiętają Zuzanna Urban oraz kontuzjowana obecnie Karolina Podkańska.

Początek meczu MB Zagłębie – Energa Krajowa Grupa Spożywcza w niedzielę o godz. 14.00. Transmisję na żywo można obejrzeć w serwisie emocje.tv.

? Robert Berent