SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSOR TYTULARNY

SPONSOR STRATEGICZNY

oblk_2023-24

SPONSORZY STRATEGICZNI

Mecz przeciwko PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski już w sobotę

lis 4, 2021

Serdecznie zapraszamy na mecz z PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski.

To bez wątpienia jeden z klasyków Energa Basket Ligi Kobiet. Torunianki z gorzowiankami boje o ligowe punkty toczą od blisko 20 lat. Wielokrotnie mecze tych drużyn dostarczały kibicom niezapomnianych wrażeń i wierzymy, że tak samo będzie tym razem. „Katarzynki” po nieudanym meczu w Lublinie zrobią wszystko, aby zrehabilitować się przed własnymi kibicami i wywalczyć drugie w sezonie zwycięstwo.

Gorzowianki w tym sezonie grają ze zmiennym szczęściem. Rozgrywki rozpoczęły od wysokiej porażki w Gdyni 40:70, potem jeszcze przegrały u siebie z Pszczółką Polski Cukier AZS-UMCS Lublin, a trzy zwycięstwa odniosły z GTK Gdynia, Polonią Warszawa i Zagłębiem Sosnowiec.

Liderką tegorocznego składu jest Bułgarka Borislava Hristova, 25-letnia skrzydłowa zdobywa średnio 21 punktów. W ważnych rolach występują także trzy Amerykanki: silna skrzydłowa Courtney Hurt, rozgrywająca Stella Johnson i niska skrzydłowa Stephanie Jones.

Zespołem gości dowodzi Dariusz Maciejewski. To najdłużej pracujący trener w Energa Basket Lidze. Gorzowski zespół prowadzi od 2000 roku i to on wprowadził go do ekstraklasy, a potem zdobywał medale. Pod jego wodzą PolskaStrefaInwestycji Enea nie schodzi z podium od trzech lat: w dwóch ostatnich sezonach zdobywała brąz, a w 2019 roku przegrała dopiero w finale.

Mecz zaplanowano w sobotę 6 listopada o godz. 18.00 w Arenie Toruń przy ul. Bema. Wstęp dla kibiców jest bezpłatny.

Najmłodszych kibiców zapraszamy do „Strefy Malucha”, gdzie czeka na nich wiele atrakcji: dmuchany zamek, zjeżdżalnia, soczki owocowe i słodkie przekąski.