SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSOR TYTULARNY

SPONSOR STRATEGICZNY

oblk_2023-24

SPONSORZY STRATEGICZNI

Ostatni mecz w sezonie na własnym parkiecie

lut 26, 2022

To już ostatnia szansa, aby dopingować Katarzynki w Toruniu. W niedzielę o godzinie 17:00 Energa podejmie SKK Polonię Warszawa w bocznej hali Areny Toruń.

To bardzo ważny mecz dla naszego zespołu. Zwycięstwo znacznie przybliży utrzymanie w Energa Basket Lidze Kobiet, a porażka uzależni realizację tego celu od wyników innych drużyn, przede wszystkim GTK Gdynia. Teraz obie drużyny mają po dwa zwycięstwa, ale Katarzynki mają lepszy bilans bezpośrednich meczów.

Polonia Warszawa to tegoroczny beniaminek, ale pewny już gry w play off. W 18 meczach odniósł osiem zwycięstw i na finiszu rundy zasadniczej rywalizuje z Zagłębiem Sosnowiec o siódme miejsce w tabeli sezonu zasadniczego.

W Warszawie mecz był bardzo wyrównany przez trzy kwarty, ale ostatnią Energa przegrała różnicą 14 punktów, a całe spotkanie 65:81. Aby pokonać Polonię, trzeba zatrzymać Loryn Goodwin. Amerykańska rozgrywająca to zdecydowana liderka tej drużyny ze statystykami średnio 18,2 pkt, 5 asyst i 5 zbiórek na mecz. W ważnych rolach występują często także polskie skrzydłowe Klaudia Sosnowska i Martyna Pyka.

Początek meczu Energa Toruń – SKK Polonia Warszawa w niedzielę o godz. 17.00 w bocznej hali Areny Toruń przy ul. Bema. Wstęp bezpłatny.

 

?  SKK Polonia