SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSOR TYTULARNY

SPONSOR STRATEGICZNY

oblk_2023-24

SPONSORZY STRATEGICZNI

„Ten klub stał się dla mnie ważny”. W piątek gramy z MKS Pruszków!

gru 14, 2023

Energa Polski Cukier Toruń już w piątek zagra o trzecie zwycięstwo. Od razu obiecujemy, że z Angeliką Stankiewicz w składzie, którą w tym tygodniu chciał wyrwać z Torunia jeden z tureckich klubów.

Katarzynki zapraszają kibiców do Areny Toruń na mecz z MKS Pruszków. Jedno jest pewne: w żadnym innym meczu w tym sezonie torunianki nie będą tak zdecydowanym faworytem. MKS Pruszków to jedyna drużyna w Orlen Basket Lidze Kobiet bez zwycięstwa. To także najbardziej polska ekipa w rozgrywkach, bo ma w składzie jedną zawodniczkę zagraniczną: środkową z USA, Emily Maupin. Ona, jako jedyna zresztą, notuje na koncie dwucyfrową zdobycz średnio w każdym meczu: 14,3 punktów, do tego 6,7 zbiórek.

Energa Polski Cukier Toruń po emocjonującym meczu i zwycięstwie w derbach z Basketem 25 Bydgoszcz, nie zamierza lekceważyć przeciwnika, ale che iść za ciosem. Jest duża szansa, że do gry wróci Wiktoria Sobiech, w lepszej kondycji są zmagające się ostatnio z problemami zdrowotnymi La Mama Kapinga Maweja i Jowita Ossowska.

Na pewno zespół jest w lepszej kondycji fizycznej niż przed meczem z Basketem 25 Bydgoszcz – podkreśla trener Elmedin Omanić, a o naszym piątkowym rywalu mówi tak: – To zespół młody, nieobliczalny. Dużo biega, rozgrywa szybkie akcje, w defensywie stosuje przede wszystkim strefę. Jeśli więc jego rywal trafi słabszy dzień rzutowo, to potrafi sprawić problemy.

Bohaterką tego tygodnia jest zdecydowanie kapitan Energi Polskiego Cukru, Angelika Stankiewicz.

Są takie chwile w tej pracy, gdy czuję, że naprawdę warto walczyć o ten klub i o drużynę. To była właśnie taka chwila. Nie kryję, że byłam po prostu wzruszona – przyznaje dyrektor klubu Krystyna Bazińska-Michałowska.

W tym tygodniu Angelika Stankiewicz udowodniła, że w sporcie jest coś ważniejszego od pieniędzy. Rozgrywająca Katarzynek otrzymała ofertę od jednego z czołowych klubów ligi tureckiej. Kwota znacznie przewyższała zarobki koszykarki w Toruniu. Ta jednak w ogóle się nie wahała, choć w jej kontrakcie z Energą Polskim Cukrem była zawarta możliwość odejścia w grudniu.

To była oferta, których się w zasadzie nie odrzuca. Nie namyślałam się jednak długo. Wiem, jak jestem ważna dla Torunia i dla mnie ten klub także stał się bardzo ważny. Jestem wdzięczna za to, co w Toruniu dostałam, czuję się tu jak w domu. Mam zamiar walczyć o play off i mam nadzieję, że dołożę swoją cegiełkę do realizacji upragnionego celu – podkreśla Stankiewicz.

Mecz Energa Polski Cukier Toruń – MKS Pruszków w piątek 15 grudnia o godz. 19:00 w hali treningowej Areny Toruń przy ul. Bema. Wstęp bezpłatny.

? Robert Berent