SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSOR TYTULARNY

SPONSOR STRATEGICZNY

oblk_2023-24

SPONSORZY STRATEGICZNI

„To był rewelacyjny mecz”. Wypowiedzi po zwycięstwie z MB Zagłębiem Sosnowiec

sty 5, 2024

Energa Polski Cukier Toruń ma już cztery zwycięstwa w tym sezonie. W środę, 3 grudnia Katarzynki niespodziewanie bardzo pewnie ograły czwarte w tabeli MB Zagłębie Sosnowiec.

Od początku do końca torunianki dyktowały warunki gry w tym meczu.

Chciałbym podziękować dziewczynom, zagrały naprawdę rewelacyjny mecz. Było dzielenie się piłek, przewaga w zbiórkach i daliśmy radę z bardzo dobrym rywalem – podkreśla trener Elmedin Omanić.

Nie sposób pominąć poziomu gry w defensywie Katarzynek.

Przygotowaliśmy różne opcje w obronie, myślę, że tylko my gramy w lidze tak zmienne systemy, często kombinujemy. Ten zespół nie do końca jest na to gotowy, brakuje czasami doświadczenia, wiele zawodniczek nigdy wcześniej tak nie trenowało. Czasami mówię „Mama, stań tam”, a ona biegnie gdzie indziej, a przecież nie mogę wyjść na boisko i przestawić zawodniczki (w tym momencie siedząca obok LaMama Kapinga Maweja z uśmiechem pokiwała głową – dop. red.). W tym meczu jedynym problemem na początku była wysoka zawodniczka Zagłębia na pozycji 2/3, ale poradziliśmy sobie i zagraliśmy wiele naprawdę dobrych akcji w obronie. Jedynie w trzeciej kwarcie na chwilę się przestraszyłem, gdy dostaliśmy dwie trójki po własnych błędach w kryciu – analizuje szkoleniowiec Energi Polskiego Cukru.

Jedną z bohaterek meczu była La Mama Kapinga Maweja, która wykręciłaby niebotyczny double-double, gdyby nie spudłowała pechowo wielu rzutów spod kosza. A i tak zakończyła mecz z 20 punktami i 14 zbiórkami

Każda z nas dała z siebie wszystko w tym meczu. Grałyśmy z energią, sercem i koncentracją od początku do końca – podkreśliła środkowa z Kongo.

Wyższość toruńskiego zespołu uznali nasi goście.

Nie mam zbyt wiele do powiedzenia po tym meczu. Gratulacje dla torunianek, zasłużyły na wygraną, były od nas lepsze. Cały sezon składa się ze wzlotów i upadków, my akurat jesteśmy teraz w dołku i musimy nad tym popracować – powiedział trener Jorge Aragones.

Zoe Wadoux dodała:

– Zgadzam się z trenerem, ostatnio jesteśmy w słabszej dyspozycji. Musimy znowu zacząć pracować i grać jako zespół. Tylko w ten sposób możemy wrócić na właściwą ścieżkę.

? Robert Berent