SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSOR TYTULARNY

SPONSOR STRATEGICZNY

oblk_2023-24

SPONSORZY STRATEGICZNI

W środę wracamy do Areny Toruń

paź 18, 2022

Już w środę, 19 października można w Toruniu zobaczyć i wesprzeć nową drużynę trenera Elmedina Omanicia. Energa Krajowa Grupa Spożywcza zaprasza kibiców do Areny Toruń na Bema na mecz z Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Początek emocji o godzinie 17:00. Gramy o drugie zwycięstwo w sezonie!

Torunianki wspaniale rozpoczęły rozgrywki Energa Basket Ligi Kobiet. W swoim pierwszym meczu pokonały na wyjeździe Ślęzę Wrocław 79:60. Zwłaszcza ostatnia kwarta była popisem naszej drużyny, która 10 minut wygrała różnicą 16 punktów.
Elmedin Omanić, trener Energi Krajowej Grupy Spożywczej, tak skomentował pierwsze zwycięstwo:
Wiedzieliśmy, że to będzie bardzo ciężki mecz. Ślęza gra często czterema niskimi zawodniczkami i wiele drużyn będzie miało tu problemy. Nasza podstawowa środkowa miała kłopoty ze skutecznością, ale inne zawodniczki zagrały rewelacyjnie. Liczymy teraz na wsparcie naszych kibiców i w środę chcemy zagrać na podobnym poziomie.

W środę, 19 października szansa na pierwsze zwycięstwo w Arenie Toruń. Łatwo nie będzie, bo gościmy mocną i groźną drużynę z Lublina. Polski Cukier AZS UMCS na początku sezonu gra ze zmiennym szczęściem. W pierwszym meczu pokonał 72:68 Basket 25 Bydgoszcz, w ostatni weekend przegrał 67:68 z PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski. Teraz zagra pierwszy raz na wyjeździe.
W składzie lubelskiej drużyny zobaczymy jedną znajomą. Po roku zagranicznych wojaży do Energa Basket Ligi Kobiet wróciła Magdalena Ziętara, która w Enerdze Krajowej Grupie Spożywczej grała w sezonie 2020/21. W dwóch pierwszych meczach dla Polskiego Cukru AZS UMCS rzuciła w sumie 10 punktów, ale też miała 13 zbiórek i 8 asyst.
Zdecydowanie najgroźniejsze w obozie naszych rywalek są zawodniczki zagraniczne. Środkowa Natasha Mack już drugi sezon jest gwiazdą Polskiego Cukru AZS UMCS. W dwóch pierwszych meczach zaliczyła 45 punktów i 19 zbiórek. W Lublinie po udanym poprzednim sezonie została także rozgrywająca Aleksandra Stanacev z Serbii (średnio 16,5 pkt i 9 asyst).

Katarzynki w tym sezonie chcą powalczyć o coś więcej niż utrzymanie w Energa Basket Lidze. Wracający do Torunia Elmedin Omanić zbudował ciekawy zespół. Oprócz Jones i Grays, nowymi koszykarkami w składzie są Ukrainka Oksana Mołłowa, Greczynka Vasiliki Louka, a z Polek: Angelika Stankiewicz, Aleksandra Mitrowska i Katarzyna Pszczolarska. Z poprzedniego sezonu zostały w zespole Aleksandra Pszczolarska, Karolina Podkańska i Zuzanna Urban.
Chciałbym odbudować zaufanie do tej drużyny. Mam nadzieję, że z meczu na mecz będziemy budzić większe zainteresowanie w mieście i na trybunach znowu zrobi się tłoczno. Bardzo się cieszę, że wróciłem do klubu, w którym razem osiągnęliśmy świetne wyniki, graliśmy w Eurolidze, finale Pucharu Polski. Mam nadzieję, że wrócimy na takie tory i za jakiś czas znowu będziemy blisko medali w lidze – mówi Elmedin Omanić.

Mecz Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń – Polski Cukier AZS UMCS Lublin w środę, 19 października o godz. 17:00 w Arenie Toruń przy ul. Bema. Wstęp bezpłatny.

? Sport.zuzka.pl