SPONSOR STRATEGICZNY

SPONSOR TYTULARNY

SPONSOR STRATEGICZNY

oblk_2023-24

SPONSORZY STRATEGICZNI

Z Minnesota Lynx do Torunia. Keishana Washington zagra dla Katarzynek!

maj 25, 2023

To pierwszy zagraniczny kontrakt w Enerdze Krajowej Grupie Spożywczej i także pierwszy kontrakt Keishany Washington w Europie. Utalentowana Kanadyjka w NCAA zdobywała prawie 30 punktów na mecz.

Nowa snajperka toruńskiej drużyny jest świeżo upieczoną absolwentką uczelni Drexel, w której była największą gwiazdą drużyny „Smoków”. Kanadyjka ma 23 lata, 170 cm wzrostu i może grać na dwóch pozycjach.

– To klasyczny combo guard. Obejrzałem kilka meczów z jej udziałem i wiem, że najlepiej czuje się na pozycji rzucającego obrońcy, ale radzi sobie także w roli rozgrywającej – podkreśla trener Elmedin Omanić.

Drexel Dragons to tegoroczny wicemistrz konferencji Colonial Athletic Association w NCAA. Nowa Katarzynka notowała w swoim ostatnim roku akademickiej koszykówki świetne statystyki: 27,7 punktu, 3,4 zbiórki i 3,7 asysty na mecz, co dało jej zasłużony tytuł Player of the Year jej konferencji. Po raz drugi z rzędu została wybrana do najlepszej piątki rozgrywek, a wcześniej zdobyła także nagrodę najlepszej rezerwowej CAA (2020 rok).

– To może nie jest czołowa drużyna w lidze akademickiej za oceanem, ale zwraca uwagę stały postęp. W każdym kolejnym sezonie Keishana poprawiała swoje najważniejsze statystyki. Dlatego wierzę, że szybko zaaklimatyzuje się w Europie i w naszym klubie zrobi kolejny krok w swojej karierze. Bardzo liczę, że zagra zespołowo i nie zawsze będzie chciała brać wszystko na swoje barki – podkreśla Omanić.

Z 2363 punktami Washington została najlepszą kanadyjską strzelczynią wszech czasów w NCAA, drugą w historii uczelni Drexel i czwartą w dziejach ligi CAA. Takie statystyki zwróciły uwagę klubów WNBA. Kanadyjka zaraz po sezonie akademickim została zaproszona na obóz treningowy Minnesota Lynx. Na razie kontaktu nie wywalczyła, ale zebrała bardzo pochlebne opinie.

– To elitarny strzelec, ma naprawdę wyjątkowy talent do zdobywania punktów na wiele różnych sposobów. Zanim ją zaprosiliśmy, zrobiliśmy rekonesans wśród osób, które ją znają i usłyszeliśmy jak wspaniale pracuje i rywalizuje na treningach – powiedziała dyrektor generalny Lynx Clare Duwelius dla kandyjskiego portalu CBC.

Witamy w Toruniu i życzymy samych sukcesów.

?  drexeldragons.com